Blog

ABSE fandí futbalu

Počas európskeho futbalového sviatku nakupujete na abse.sk so zľavami 5% a 10% na celý nákup.

VICTOGRAIN – kráľ v krajine Pferd.

VICTOGRAIN Výrobky patria do skupiny najefektívnejších výrobkov na brúsenie na svete. Pomocou trojhranného, presného tvaru brúsneho zrna od PFERD-u sa dosiahne jedinečného brúsneho výkonu.

Brúsenie a leštenie kútovych zvarov a tvarových konštrukcií

Brúsenie a následne zjednocovanie povrchu okolo kútového zvaru sa používa najmä pri opracovaní konštrukcií z nerezu. Ide hlavne u výrobu konštrukcií, zábradlí, a pod.

Atypický rozmer brúsky? Brúsne pásy na mieru vyrobíme do 5 dní.

V našej ponuke nájdete brúsne pásy od rozmeru 5 x 533 mm až po 1600 x 2800 mm. Nechýbajú prémiové značky: Hermes a Eisenblätter. Samozrejmosťou je výber rôznych brusív – najčastejšie keramické zrno, u nás máme k dispozícii tiež zirkón korundové zrno či silícium karbid. Snažíme sa mať nielen čo najkvalitnejšiu, ale tiež čo najširšiu ponuku. Napriek tomu sa môže stať, že brúsny pás potrebných rozmerov u nás nenájdete. Skvelé správy: vyrobíme vám ho na mieru, už do 5 dní. Ako na to?

RS vrtáky: Vďaka jedinečnej geometrii už nepotrebujete jamkovať ani predvrtávať.

RS vrtáky spôsobili revolúciu v technológii vŕtania. Zdajú sa vám tieto slová príliš silné? Na prvý pohľad to tak môže znie, RS vrtáky však skutočne prinášajú nové možnosti, po ktorých profesionáli túžili. Žiadne jamkovanie, žiadne predvŕtanie, jednoduché ručné vŕtanie z uhla aj do ocele či o polovicu kratší čas potrebný na vŕtanie v porovnaní s obyčajným vrtákom. Čím sa líšia RS vrtáky od tých klasických a aké výhody prinášajú remeselníkom?

Ochranné pomôcky aj vhodný postoj. Ako správne pracovať s pílou na drevo?

Pílenie dreva si vyžaduje nielen zvýšenú opatrnosť, ale tiež ochranné pomôcky. Stačí chvíľka nepozornosti a môže dôjsť k zraneniu – či už vás, alebo ľudí v okolí. Zodpovednosť pri manipulácii s pílou na drevo sa vypláca nielen pri reťazových, ale tiež ručných pílach. Pripravili sme pre vás krátkeho sprievodcu, ako správne pracovať s ručnou i reťazovou pílou na drevo. Na čo si dať pozor? Aký postoj zaujať? A ktoré ochranné pomôcky sú nevyhnuté pri práci s pílou na drevo?

Kedy siahnuť po sekundovom lepidle a kedy zas po tavnej pištoli?

Najúčinnejším spôsobom, ako spojiť dva predmety bez použitia klincov, skrutiek či lana, je zlepiť ich. Zlepiť dokážete dnes prakticky čokoľvek: plasty, drevo, ale aj keramické dlaždice s podkladovým materiálom. Na každý účel existuje špeciálne lepidlo, existuje však aj lepidlo univerzálne? Na čo všetko môžeme použiť sekundové lepidlo? A kedy zas oceníme tavnú pištoľ? Inšpirujte sa stručným sprievodcom svetom lepidiel.

Pracujete s drevom? Toto AKU náradie ocení každý rezbár

Voňavé, príjemné na dotyk, tak akurát tvrdé, tak akurát mäkké. Práca s drevom okrem funkčných výtvorov dokáže majstrovi priniesť aj radosť. Čím vhodnejšie náradie na prácu s drevom rezbár má, tým je radosť väčšia. Vezmeme si hoblík, pílku a čo ešte? Inšpirujte sa naším stručným sprievodcom AKU náradia, ktoré ocení každý rezbár – či už profesionálny, alebo hobby majster.

Jar sa blíži. Ako pripraviť záhradu na novú sezónu?

Jar sa nezadržateľne blíži. Pri tejto vete zaiskrili oči každého záhradkára nadšením. Už koncom februára a začiatkom marca sa však dá v záhrade aktívne fungovať – orezávanie stromov, kontrola trávnika po zime či starostlivosť o záhradnícke náradie. Na čo si dať pri príprave pozor? Kedy môžeme prvýkrát kosiť trávnik? A čo urobiť, aby sme sa mohli tešiť zo skorej úrody jahôd?

Plast, kov, drevo aj guma. Kde všade dokážete využiť výhody CNC frézy?

Zariadenie, ktoré spôsobilo revolúciu v sériovej výrobe – od automobilového cez nábytkársky až po reklamný priemysel. Pomáha nielen vo veľkých výrobách, ale siaha po nej čoraz viac drobných remeselníkov či výrobcov. Čím je CNC fréza výnimočná?