O ABSE

Vitajte v ABSE

Firma vznikla v roku 2002, ale už dlhé roky predtým sa zaoberala problematikou nástrojov, náradia a pomáhala s návrhom riešení v strojárskom priemysle na Slovensku, ale aj inde vo svete. Mesto Martin, kde od vzniku firma sídli historickú tradíciu v zbrojárskom priemysle, ktorý sa neskôr pretransformoval na rôzne druhy špeciálneho strojárstva. Vedomosti a skúsenosti v nás zostali a preto sme sa na prelome tisícročia rozhodli založiť jedinečný eshop ABSE.cz.

Na začiatku sme venovali najmä importom a distribúciou brúsnych a rezných materiálov pre potreby priemyslu. Tým sa venujeme neustále, ale postupne sme sa vzdelávali a prinášali do našej ponuky aj ďalšie produkty ako nástroje na vŕtanie, frézovanie, ručné náradie a podobne.

Nie sme len obyčajný eshop. Sme partia nadšencov, ktorí sa snažia vždy pomôcť. Hľadáme pre našich partnerov ideálne riešenie na mieru a tým zvyšujeme efektivitu práce a kvalitu. Stovkám zákazníkom sme pomohli znížiť náklady na rôzne pracovné operácie použitím vhodných nástrojov. Áno, presne tak. Za eshopom sú skutoční ľudia ochotní poradiť.

ABSE, s.r.o. je autorizovaný dodávateľ v automobilovom priemysle, kde sa naše produkty používajú v rôznych etapách výroby. Máme teda sortiment najvyššej profesionálnej kvality, ale aj náradie pre bežného majstra do garáže pre jeho vysnívané víkendové projekty. Ponúkame iba praxou preverené výrobky s najväčšou kvalitou a spoľahlivosťou. Štandardom je vybavenie objednávok do 24 hodín.

1991 – prvé obchodné aktivity na Slovensku, Rakúsku a Nemecku v oblasti zvárania, brúsenia a priemyselnej chémie

2002 – založenie ABSE, s.r.o. – rozšírenie spolupráce s nemeckými firmami RHODIUS, LESSMANN, JÖST
2003 - získanie generálneho zastúpenia RHODIUS abrasives v SR
2007 – vytvorenie prvého eshopu so zváraním a brúsením v SR
2008 – vznik spolupráce s ďalšími nemeckými výrobcami KARNASCH, EISENBLATTER, PFERD
2010 – spustenie eshopu ABSE.sk
2014 – vznik spolupráce s českými výrobcami ZPS-FN, NAREX Ždánice
2015 – vznik spolupráce s výrobcom meradiel KINEX Measuring
2016 – štart silnej spolupráce s jednou z najväčších firiem na výrobu brusiva na svete HERMES abrasives
2019 – vznik spolupráce s firmami náradia Extol, Fortum a motorových strojov Heron
2021 – spustenie eshopu ABSE.cz v Českej republike
2023 – vznik spolupráce s výrobcom meradiel MAHR